Nencki Open Lab

Nencki Open Lab i Studenckie Koła Neurobiologii i Neuroinformatyki UW

Przedstawiamy projekt organizowany jest przez Nencki Open Lab i Studenckie Koła Neurobiologii i Neuroinformatyki UW.

Nencki Open Lab Academy of Neuroscience jest projektem wykładów, warsztatów i szkoleń przeznaczonych dla osób na wszystkich szczeblach edukacji uniwersyteckiej. Ich celem jest zapoznanie wszystkich zainteresowanych neuronaukami z podstawami dziedziny – zagadnieniami od ewolucji układu nerwowego, przez mechanizmy działania mózgu aż po metody stosowane w badaniach.

W projekcie będzie możliwe wyjście poza podręcznikowy sposób mówienia o mózgu; ukazane zostaną najnowsze idee, teorie i trendy, jak dokonywać krytycznej analizy. Zajęcia mają na celu poszerzenie wiedzy z zakresu poznania mechaniki mózgu, ale też umiejętność myślenia o funkcji układu nerwowego pod różnym kątem i zdolność rozeznania się w dziedzinie – i znalezienia sobie w niej miejsca dla siebie.

W ramach projektu zorganizowane zostały cotygodniowe wykłady i weekendowe warsztaty. Wykłady będa odbywać się w czwartki o 16:15 na FUWie; będa też transmitowane online.

Udział w wykładach jest bezpłatny !!!!

💡Warsztaty (całodniowe / kilkugodzinne) z tematów takich jak: metody badania behawioru i analizy danych behawioralnych, podstawy elektrofizjologii, ewolucja układu nerwowego i zachowań (na przykładzie budowanych na zajęciach robotów), wykorzystanie elektroniki i Arduino w badaniach neurobiologicznych - i innych! Warsztaty będą się odbywać w formie dłuższych spotkań (wieczornych, jednodniowych lub weekendowych), obowiązują na nie zapisy oraz opłata rejestracyjna (z której można zostać zwolnionym w zależności od możliwości finansowych). Zapisy na poszczególne warsztaty będą otwierane z miesięcznym wyprzedzeniem.

Formularz rejestracyjny oraz dokładny ich program znajdziecie na naszej stronie - https://nenckiopenlab.org/academy/.