Narodowy Program Stypendialny Republiki Słowackiej 2024/2025

Ambasada Republiki Słowackiej w Warszawie przesyła wyrazy szacunku MNiSzW RP Polskiej i ma zaszczyt poinformować, że w ramach Narodowego Programu Stypendialnego Republiki Słowackiej ogłasza nowy nabór wniosków o stypendia na pobyty studyjne, badawcze, rezydencje artystyczne i wykłady gościnne w roku akademickim 2024/2025. Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2024 roku o godz. 16:00. Wnioski o stypendia można składać online przez stronę www.stipendia.sk lub www.scholarships.sk.

Narodowy Program Stypendialny Republiki Słowackiej ma na celu wspierania mobilności studentów zagranicznych, doktorantów, nauczycieli akademickich, naukowców i artystów poprzez zachęcanie ich do pobytu na uczelniach wyższych oraz w jednostkach badawczych na Słowacji.

Kolejny termin składania wniosków upłynie 31 października 2024 roku i będzie dotyczył pobytów realizowanych w semestrze letnim w roku akademickim 2024/2025.