Kierunek Doktorat 2.0

Studentki, Studenci, Doktorantki i Doktoranci 👩‍🎓👨‍🎓,
serdecznie zapraszamy na cykl webinarów 👩‍💻👨‍💻 pod tytułem „Kierunek Doktorat 2.0 - Wszystko, co chcesz wiedzieć o doktoracie.” organizowanych przez Samorząd Doktorantów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 🏢. To doskonały moment, by zapoznać się z aktualnymi zasadami rekrutacji 📑 do Szkoły Doktorskiej WUM, dowiedzieć jak wygląda kształcenie w czasie studiów doktoranckich 👩‍🎓👨‍🎓, a także, w jaki sposób można uzyskać stopień naukowych doktora. Po każdym spotkaniu będzie możliwość zadania pytań 💡prelegentom, a także wygrania specjalnych nagród 🎁.

✳️ Spotkania będą odbywały się na platformie Zoom. Link do spotkania będzie publikowany z wyprzedzeniem na naszych mediach społecznościowych. ✳️
Przedstawiony cykl tematyczny to szansa na spotkania z wybitnymi ekspertami 🧑‍💼👨‍💼, którzy podzielą się cennymi informacjami:
🧭 w jaki sposób pokierować swoją karierą naukową,
✈️ gdzie i kiedy udać się na staż zagraniczny,
💶 oraz w jaki sposób pozyskać środki finansowe (np. w formie grantów) na badania naukowe.
Jeśli zastanawiasz się💡, jak poprowadzić swoją karierę naukową zapraszamy, by pogłębić swoją wiedzę:
🗓 20.10.2022, ⏱ godz. 18:00
"Doktorat w Szkole Doktorskiej WUM - zasady rekrutacji, program kształcenia" – prelegentem spotkania będzie prof. dr hab. Michał Grąt, Dyrektor Szkoły Doktorskiej WUM.
🗓 03.11.2022, ⏱ godz. 18:00
"Promotor? Temat? Projekt? Czyli jak przygotować się do rekrutacji na doktorat" – doktoranci Szkoły Doktorskiej WUM.
🗓 17.11.2022, ⏱ godz. 15:00
"Jak sfinansować własne badania - granty dla młodych badaczy" szczegóły przedstawi Pani Monika Pobiega z Narodowego Centrum Nauki.
🗓 24.11.2022, ⏱ godz. 17:00
"Francuskie i niemieckie programy stypendialne dla przyszłych i obecnych doktorantów" - poprowadzą eksperci z Campus France i Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD).
🗓 01.12.2022, ⏱ godz. 19:00
"Amerykańskie programy stypendialne dla przyszłych i obecnych doktorantów" Fundacja Fulbright" - prelegentką będzie Pani Patrycja Donaburska.
🗓 08.12.2022, ⏱ godz. 19:00
‘’Doktorat w świetle ustawy 2.0, ścieżki doktoratu, wymagania.’’ Krajowa Reprezentacja Doktorantów, gościem webinaru będzie: apl. rdc. Barbara Pietrzyk-Tobiasz.
🗓 10.01.2023, ⏱ godz. 19:00
"Doktorat we wspólnej Szkole Doktorskiej PAN i CMKP - zasady rekrutacja, program kształcenia".
Plan spotkań na semestr letni 2022/2023 zostanie opublikowany w późniejszym terminie.
Organizatorzy:
✳️ Samorząd Doktorantów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
✳️ Samorząd Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Partnerzy akcji:
❇️ Narodowe Centrum Nauki
❇️ Państwowa Akademia Nauk
❇️ Krajowa Reprezentacja Doktorantów
❇️ Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta
❇️ Campus France Polska
❇️ Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD)
❇️ Doktoranckie Forum Uczelni Medycznych
❇️ IFMSA Poland
❇️ Studenckie Towarzystwo Naukowe WUM
❇️ Fundacja Nutricia
❇️ L'Oreal Dla Kobiet i Nauki
❇️ Fundacja Koło Medyków
Sponsorzy:
✅ PZWL Wydawnictwo Lekarskie
✅ Więcej niż LEK
✅ Księgarnia Edra Urban i Partner
✅ Dobry Szew
✅ Medcases
Patroni:
🔅 JM prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong Rektor - Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
🔅 Okręgowa Izba Aptekarska
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany terminu i godzin spotkań. O wszelkich zmianach będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.