Grant badawczy Nutricia

10.03.2024

Fundacja Nutricia ogłasza konkurs wspierający innowacyjne projekty badawcze, które przyczyniają się do rozwoju nauki w dziedzinie żywienia człowieka.

Konkurs składa się z 2 etapów:

📈Złożenie ABSTRAKTU do 30.04.2024 r.

📈Złożenie wniosku zawierającego PEŁNY PROJEKT BADAWCZY do 30.07.2024 r.

Abstrakt oraz wniosek o finansowanie lub dofinansowywanie projektu badawczego może złożyć:

a.osoba fizyczna,

b.grupa osób fizycznych tworząca zespół badawczy,

c.grupa zespołów badawczych, współrealizująca pakiet projektów lub jeden projekt wieloośrodkowy.

Wniosek może być złożony wyłącznie przez autora/autorów projektu. W przypadku zespołu badawczego osobą upoważnioną do złożenia wniosku jest kierownik projektu. Abstrakt składany jest jedynie przez kierownika projektu.

W ramach konkursu przydzielane są:

Granty Badawcze: do 250 000 zł dla doświadczonych badaczy przyznawane w celu inicjowania i prowadzenia badań naukowych z zakresu żywienia człowieka

Granty Promotorskie: do 100 000 zł dla kandydatów na doktorów.

W 2024 roku preferowanymi obszarami tematycznymi są:

🔰Współwystępowanie czynnościowych zaburzeń przewodu pokarmowego (zaburzeń interakcji jelito-mózg) i alergii na pokarm u dzieci.

🔰Niedożywienie u dzieci z chorobami infekcyjnymi i przewlekłymi.

🔰Wpływ leczenia żywieniowego doustnego i/lub dojelitowego w szpitalu i po wypisie na rehabilitację i rekonwalescencję.

HARMONOGRAM SKŁADANIA ABSTRAKTÓW NA WUM:

25.03.2024 r. - zgłoszenie chęci wzięcia udziału w konkursie w formie informacji wysłanej na adres: awn@wum.edu.pl,

24.04.2024 r. - przesłanie wypełnionego formularza abstraktu,

30.04.2024 r.- przekazanie złożonego w Fundacji abstraktu podpisanego przez kierownika projektu.

Harmonogram dotyczący przygotowania pełnych wniosków grantowych przekażemy indywidualnie osobom, które otrzymają kwalifikację do II tury konkursu.

NAJWAŻNIEJSZE TERMINY FUNDACJI NUTRICIA:

30.04.2024 r. przyjmowanie abstraktów,

30.05.2024 r. decyzja Fundacji o kwalifikacji do II tury konkursu,

30.07.2024 r. przyjmowanie pełnych wniosków grantowych.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie:

Regulamin konkursu oraz dokumenty aplikacyjne konkursu NUTRICIA: https://fundacjanutricia.pl/dzialalnosc/konkurs-grantowy

Skrócony proces aplikacji przedstawiony został także na tej krótkiej animacji: https://youtu.be/H_5b7A6c4IU